Na počátku stála kapka rosy.

Jak dr. Bach objevil své květové esence?

Nejdříve bych chtěla zmínit, že dr. Bach byl velmi vnímavý a citlivý člověk. Vždycky cítil, že pomoc se skrývá v přírodě. Věděl, že z rostlin může získat sílu a naslouchal své intuici. 

Trápila ho ale příprava léčivých esencí. Na počátku svých výzkumů je vyráběl homeopatickým způsobem. Ale hledal jednodušší metodu. Vždy ho fascinoval princip jednoduchosti. Toužil po objevení lehce pochopitelného postupu, pomocí kterého by si každý sám mohl vyrobit svůj léčivý prostředek.

Jako první objevil sluneční metodu. A jak? Jak na to přišel?

Jednoho krásného slunného rána se procházel přírodou Walesu. Jak tak kráčel přes pole, spadla mu do oka kapka rosy z tamních květů. V hlavě se mu začala honit myšlenka – dokáže sluneční teplo přenést uzdravující vibrace květů na tekutinu?

Po opakovaném zkoušení přišel na skutečnost, že rosa ze slunných míst opravdu obsahuje požadované jemné informace. Rosa ze stínu, kterou použil ke srovnání, neměla vůbec žádný účinek. Dr. Bach začal pro výrobu esencí rosu sbírat. Rychle mu došlo, že sběr rosy je příliš pracný a časově náročný.

Intuitivně ho napadlo, co kdyby vyrobil jednu velkou kapku rosy tím, že misku vody z blízkého pramene pokryje květy a postaví na slunce. Když tekutinu po určité době vyzkoušel, ke své radosti zjistil, že působí stejně jako kapky rosy.

sunset-1284305_1920

Druhá metoda pro výrobu květových esencí je metoda vaření, kterou vyvinul Dr. Bach v roce 1935.

V té době trpěl těžkým zánětem vedlejších nosních dutin a měl pocit, že už se z toho zblázní.

Opět hledal pomoc v přírodě a intuitivně cítil, že pomáhající vibrace by mohla obsahovat Cherry Plum (slíva třešňová).

Ale byl březen a slunce nedávalo dostatek tepla pro výrobu pomocí sluneční metody.

Potřeboval jinou možnost pro získání potřebné energii z této dřeviny. Proto si přizval na pomoc ohýnek. Vzal hrnec s vodou a půl hodiny vařil kvetoucí větvičky slívy třešňové. Nakonec nechal vodu vychladnout a přefiltroval jí.

Dr. Bach Cherry Plum kapky vyzkoušel a příznaky nemoci ustoupily.  Tím zjistil zajedno, že výběr rostliny byl správný a za druhé, že jeho metoda vaření také funguje.