Má voda paměť?

Důležitou roli při výrobě Bachových květových esencí hraje voda, která přebírá jemné vibrace z rostlin a ty pak předává dál.


water-3729475_1920

Podstatou výroby Bachových květových esencí není extrakce rostlinných látek, tak jak znáte z výroby bylinných léčivých přípravků. Látky se z květů nelouhují, květy se nesuší ani nevymačkávají.

Pro výrobu Bachových květů jsou nutné pouze jemné vibrace rostlin, které se přenáší na nosné medium, což je voda.

(pozn. V tom spočívá rozdíl vůči homeopatii, při které se výchozí látky z rostlin, ze živých tvorů, z původců nemoci nebo minerálů, krok za krokem postupně ředí, po každém naředění se nádoby s lékem protřepají, obsah umocní, dynamizuje tzn. potencuje.)

Důležitou součástí Bachových květových esencí je tedy i voda.

Od zveřejnění práce japonského vědce Masaru Emota je v rámci alternativního lékařství známé jak efektivně voda ukládá informace. Masaru Emoto dokumentuje změny krystalů vody po té, co bylo na vodu působeno pozitivními nebo negativními myšlenkami. K jeho práci panují rozdílné názory a vedou věčné diskuze. Jeden z úhlů pohledu – O čem (ne)vypovídají vodní krystaly Masaru Emota vystihl MUDr. František Kožíšek, 2012.

Už moje babička říkávala „na každém šprochu pravdy trochu“. A tak já věřím v paměťovou schopnost vody. Voda je schopná zaznamenávat nebo uchovávat energetický otisk prostředí, kterému byla vystavená. Stejně tak předmětů, které do ní vložíte (doteď si vybavuji kovovou chuť vody, když jsem v ní louhovala v rámci pokusu desetikorunu).

I na cestě do našich sklenic podléhá voda různým vlivům. Ať jsou to zvuky, vibrace, vůně, frekvence, záření apod. Voda z vodovodních řádů k nám dorazí poznamenaná tlakem v potrubí, působením čerpadel a vůbec vnitřním prostředím trubek. Proto nebývá příliš osvěžující.  Naopak pramenitá voda, která šla trubkami jen minimální trasu nebo neprocházela trubkami vůbec je příjemná a posilující. Proto při přípravě Bachových květů doporučuji vodu pramenitou ev. vodu převařenou. Varem a několika hodinami stání ve skleněné nádobě se voda částečně ustálí a nabude pak příjemnější vlastnosti a neutralitu.

P. S. Při pití jste už určitě sami cítili, jak voda převzala chuť prostředí, pokud se nacházela např. ve sklenici od okurek.  A tu chuť si udrží i pokud ji přelijete a necháte v čisté skleničce.

A pak, že si voda nepamatuje 🙂 Už jste to zkoušeli? Co si o tom myslíte vy?

1 komentář: „Má voda paměť?

Komentáře nejsou povoleny.