Často se mě ptáte:

Kdy na mě začnou Bachovy květové esence působit?

V akutních situacích, jako např., když se pohádáte s partnerem, nebo jste přecitlivělí a všechno vám vadí, se projeví výrazné vyladění emocí zhruba za 2 – 3 dny (předpokladem je správná volba esencí). Při zpracování dlouhodobějších problémů, které mohou pramenit dokonce až v dětství/mládí může trvat 2 – 3 týdny než se začne projevovat změna. Samozřejmě, každý je jiný a bude Bachovu květovou terapii prožívat jinak. Já často bývám uspěchaná a když na mě přijde zrovna takový ten vnitřní neklid a nevím co dřív, přebíhám od jedné věci k druhé a mám pocit, že mě tlačí čas, tak mi pomáhá Impatiens s tím, že účinek se u mě dostavuje téměř okamžitě.

Jak dlouho probíhá celá terapie?

Zde platí, čím déle vás trápí určitý duševní problém, tím déle bude trvat celá terapie. Všechno chce a potřebuje svůj čas. Takže pro vyladění akutních potíží bývá potřeba 1 až 3 směsi, tzn. cca 3 až 9 týdnů. K pozitivním změnám dlouhodobých reakčních vzorců bývá zapotřebí 10 až 12 směsí, tzn. terapie trvá zhruba 9 měsíců. Užívání je ukončeno, když sami získáte vnitřní pocit, že už Bachovy květy nepotřebujete.

Jak poznám, že už můžu ukončit užívání?

To sami poznáte. Ucítíte, že jste se duševně srovnali a našli svůj vnitřní klid. Najednou nebudete  cítit potřebu pokračovat v užívání. Dokud cítíte, že Bachovy květy chcete užívat, tak je užívejte. Až přijde ten správný čas, tak sami občas vynecháte nějakou dávku nebo prostě zapomenete. Spolehněte se na svou intuici.

Mohu se stát závislá?

Ne. Bachovy květové esence nezpůsobují závislost. Bachovy květové esence nepůsobí jako náhražky něčeho, co by vám pak mohlo chybět. Působí na principu „opětovného návratu do rovnováhy“. Když se vaše duše vyladí a dostane do rovnováhy, tak připravená lahvička ztratí své pole působnosti.

Jedná se u Bachovy terapie o „placebo efekt“?

Podle některých odborníků a vědců ano. Ale pozitivní účinek u kojenců, malých dětí, zvířat nebo rostlin dokazuje opak. Samozřejmě, že pokud budete k Bachově terapii otevření a pozitivně naladěni, tak to určitě bude mít podpůrný účinek na průběh terapie. Ale to je stejné jako u jiných druhů léčby.

Existují lidé, u kterých Bachovy květy vůbec nezabírají?

Teoreticky ne, prakticky ano. Každý prožitek musí přijít v tu správnou chvíli. Sami jste již určitě zažili, že vás v určitém věku, fázích vývoje přitahovali různé směry myšlení nebo různé způsoby léčby. Stejně tak je to i u Bachovy květové terapie. I zde je nutný ten správný čas. Sami musíte cítit, že by vám esence mohli pomoci. A sami musíte chtít se vydat touto cestou. Nenechte si vzít svou možnost volby, nenechte se  nikým přemlouvat. Pomoc u Bachových květů hledejte až budete sami chtít.