Jak si mohu Bachovy esence opatřit?

Kde koupit Bachovy květové esence? A od jakého výrobce?

Je to věc důvěry, protože výrobců je již na světě nepřeberné množství.

Slovy Bachova centra v Anglii:

„V současnosti je na trhu mnoho společností, které Bachovy květové esence vyrábí. Každá správně vyrobená esence bude působit. Vyberte si proto značku, které důvěřujete.“

Já osobně používám Originál Bachovy esence od anglické firmy Nelsons (výhradním distributorem v ČR je Krystal Aquamarin) a od německé firmy Bilona (v ČR zastoupené Energií rostlin). Přičemž nevyužívám hotové směsi na určité stavy. Vždy připravuji esence podle individuálních potřeb a problémů.

Od září si budete moci jednotlivé esence (zásobní lahvičky) nebo celé sady zakoupit i u nás 🙂 Přes léto připravuji užívací lahvičky na individuální potíže vás, vašich dětí i zvířátek.

Kvalitní kapičky, které nabízí Energie rostlin (energierostlin.cz) pochází z malé rodinné firmy Bilona GmbH. Firma Bilona starostlivě pečuje o kvalitu rostlin. Esence se zde svědomitě zpracovávají podle původní originální receptury dr. Edwarda Bacha. Rostliny si samy pěstují, a to v maximálním souladu s přírodou a bez chemických nebo umělých látek. Dodržují zásady ochrany přírody a šetrného zacházení se životním prostředím. Jednotlivé květy pro přípravu mateřské tinktury pečlivě vybírají a velmi opatrně, přesně v pravý čas, sbírají. Esence pochází z původních planých druhů rostlin. Obsahují 7% mateřské tinktury, 25% alkoholu.

 
Kapičky, které nabízí Krystal Aquamarin (bachovaterapie.cz) jsou produktem anglické firmy Nelsons. Firmy s dlouhou tradicí, založené Ernstem Luisem Armbrechtem – studentem zakladatele homeopatie Sammuela Hahnemanna. Armbrecht založil v roce 1860 homeopatickou lékárnu, provozovanou právě na principech Sammuela Hahnemanna. V roce 1866 se oženil s Charlotte Nelson a začala se psát historie značky Ambrecht, Nelson and Co., později přejmenovaná pouze na A. Nelson.

V roce 1930 firmu Nelson požádal o pomoc při výrobě a prodeji svých esencí dr. Edward Bach. Nelsons byla vždy rodinná firma, ale v roce 1970, bohužel, zemřeli potomci zakladatelů firmy při letecké nehodě a společnost převzal Dick Wilson, dlouholetý vášnivý podporovatel celostní medicíny. Nyní vedou firmu bratři Robert a Patrick Wilsonovi, fanoušci přírodní péče o zdraví. Jejich výrobky jsou inspirací pro zdravější a šťastnější život celým generacím.

K výrobě používají květy z lokalit, které používal i dr. Bach, mnoho z nich roste divoce přímo v zahradě Bachova centra. Kapičky jsou kvalitně a pečlivě zpracované podle originální receptury dr. Bacha. Ještě za svého života naučil dr. Bach svou asistentku Noru Weeks a Victora Bullena, jak esence vyrábět a vše o rostlinách, které se mají použít. Tito pak své vědomosti předali Johnu Ramsellovi a Nickie Murray. Po odchodu Nickie do důchodu předal John výrobu esencí své dceři Judy Ramsell Howard, která je současnou jednatelkou Bachova centra. Se svým manželem Keithem mají přes 50 let zkušeností s výrobou esencí. Tyto své zkušenosti předávají a dále vzdělávají pracovníky firmy Nelsons. Nelsons Originál Bachovy květové esence obsahují 0,2 % mateřské tinktury a 27% alkoholu.