Populus tremola – topol osikaaspen

Máte nevysvětlitelné strachy, předtuchy nebo vnitřní obavy před hrozícím neštěstím?

Propadáte náhlým strachům a obavám bez konkrétního důvodu? Jste všeobecně nervózní a úzkostliví?

Typické strachy typu Aspen se mohou objevit přes den i v noci. Ať už jste sami nebo ve společnosti přátel, může se náhle objevit nevysvětlitelná úzkost nebo předtucha hrozícího neštěstí, doprovázené i chvěním.

Aspen pomáhá také malým dětem, které trpí nočními můrami a pocity strachu.

V pozitivním stavu Aspen přichází stav vnitřního klidu, jistoty a nebojácnosti. Úzkostlivé obavy nahradí přání po nových dobrodružstvích a prožitcích, bez ohledu na těžkosti a nebezpečí.
Dr. Bach k tomu napsal:

„Když toto poznání přijmeme, pak zanecháme bolesti a utrpení, pak leží za námi starost, obava či strach, přerosteme všechno kromě radosti ze života, radosti ze smrti a radosti z naší nesmrtelnosti…můžeme jít touto cestou přes jakékoliv nebezpečí, přes jakékoliv těžkosti, osvobození od strachu.“

aspen

S čím si můžete Agrimony splést?

Nejdůležitější pro úspěšnou terapii je rozlišení mezi esencí Aspen a Mimulus. To není vždy jednoznačné.

Oba typy jsou citlivé a od přírody spíše ustrašené/úzkostlivé osoby. Pro Aspen vypovídá všechno jako vnuknutí a předtuchy s nejasnými nebo neurčitými životními strachy, ev. strachy o budoucnost.

Na Mimulus poukazuje i všeobecný strach v každodenním životě, který se dá při pečlivějším zkoumání přiřadit určitým okolnostem. (Např. když strach ve tmě cítíte zcela jasně jako strach ze tmy a ne jako nedefinovaný strach, který se objevuje převážně ve tmě.)

Pokud se u vás objevuje panický strach, můžete potřebovat esenci Rock Rose. Hrozné a děsivé strachy se mohou objevovat jak u Aspenu tak i u Rock Rose. U Rock Rose jsou většinou přechodné a dají se při bližším pozorování odvodit od určitého zážitku nebo určité představy. Rock Rose souvisí s výjimečnými stavy duše. Rock Rose typ ztrácí rychle nervy a přehled.

U typu Agrimony souvisí strachy s nesnesitelnými myšlenkami a starostmi, které jsou potlačovány, zjednodušovány a navenek skryty za úsměv.

Afirmace:

Mám důvěru v život.

Jsem opečovávaná a chráněna.

Moje duše mě provede všemi cestami.

Jsem naplněna vnitřní sílou.

Těžím z mého citlivého vnímání.

Země je pro mě bezpečné místo.