Centaurium umbellatum – zeměžluč lékařskácentaury

Neumíte říci „Ne“? Přehnaně vyhovujete přáním ostatních?

Centaury je pro vás, kteří jen s obtížemi pokud vůbec, odmítáte přání nebo požadavky jiných. Necháváte se často využívat nebo dokonce komandovat druhými.

Jiným lidem připadáte obvykle nesmělí, plaší a tiší, se slabou vůlí. Než abyste riskovali konfrontaci, tak raději potlačíte vlastní přání, i když jste nespokojeni.

V pozitivní stavu Centaury budete rádi dělat něco pro druhé, ale nebudete přitom potlačovat své vlastní potřeby. Budete schopní vyjadřovat a hájit své vlastní názory a dobře vycházet s ostatními lidmi. Nebudete závislí na mínění a názorech jiných.

Rada: Když budete říkat „Ano“, tam kde myslíte „Ne“, tak se odpojujete od svého vnitřního vedení. Bude vám ubývat energie, kterou nutně potřebujete k naplnění vlastního života. Pokud budete umět říci „Ne“ a určit hranice, bude i vaše okolí přesně vědět na čem je.

S čím si můžete Centaury splést? centaury

Také u esence Cerato se objevuje neschopnost žít svůj vlastní život. Ale zde hledá člověk zcela vědomě vedení od ostatních, protože pochybuje o svých rozhodnutí.

Sebeobětování hraje roli u esence Chicory. Ale ve stavu Chicory člověk očekává za svou péči něco na oplátku (nějakou protislužbu).

Zvážit můžete i použití esencí Aspen, případně Mimulus, pokud máte strach před člověkem, kterému neumíte říci ne.

Neumíte odmítnout a říci ne, protože máte nízké sebevědomí? To je okruh účinnosti esence Larch.

Ve stavu Walnut se necháte lehce svést z cesty míněním ostatních. Takže důležité je se sám sebe zeptat, jestli opravdu neumíte říci „Ne“ nebo jste spíše snadno ovlivnitelní nápady a úhly pohledu jiných.

Afirmace:

Stojím vzpřímeně.

Jsem, ten kdo jsem.

Chci, to co chci.