Aesculus hippocastanum – poupě jírovce (koňského kaštanu)chestnut bud

Upadáte pořád do stejných obtíží? Opakujete neustále ty samé chyby? Jste nepoučitelní?

Chestnut Bud je vhodný pro ty z vás, kteří se nedokážete poučit ze svých zkušeností. Opakujete stejné chyby, např. si nacházíte znovu a znovu nesprávné partnery nebo pokračujete v nevhodném zaměstnání. Místo toho, abyste své chyby zpracovali a poučili se z nich, tak se snažíte na špatné zkušenosti prostě zapomenout.

 „Tento květ nám pomůže využít každodenních zkušeností a vidět sebe i své chyby, jako když je dělají jiní.“ Dr. Edward Bach

V pozitivním stavu Chestnut Bud objektivně pozorujete své chyby a učíte se z každé zkušenosti.  Jste mentálně aktivní a schopní se učit pozorováním ostatních.

S čím si můžete Chestnut Bud splést?

chestnut bud

Poruchy pozornosti se objevují jak ve stavu Chestnut Bud tak také ve stavu Clematis. U Chestnut Bud nepozornost pramení z nevědomí, nízké pochopení/vnímání a automatických vzorců chování. U Clematis je nepozornost následkem vašeho zasnění, popřípadě vaší „duchem nepřítomnosti“.

U stavu Chestnut Bud se může objevit jako příznak i netrpělivost, ale jen z důvodu, že chcete uniknout minulosti, respektive se nechcete zabývat současností a udělat další krok. Jinak je netrpělivost příznakem pro Impatiens.

Afirmace:

Jsem připravená poučit se ze svých chyb.

Mám radost z učení a z nových vědomostí.

Učení mi přijde snadné.

Soustředím se na to, co je.

Každý zážitek je pro mě cenným poučením.

Uvědoměle se dále vyvíjím.