Ulex europaeus – hlodáš evropskýgorse-3305605_1920

Ztratili jste naději? Rezignovali jste? Máte pocit, že to už nemá smysl?

Gorse se používá při extrémní beznaději a zoufalství, když jste rezignovali a vzdali boj. Můžete trpět pocitem, že neexistuje žádné východisko. Neexistuje již žádná naděje na řešení problému.

Je možné, že jste přesvědčení, že vaše nemoc je dědičná a proto nevyléčitelná. Věříte, že jste tak odsouzeni k bolesti a utrpení a nezkoušíte s tím nic dělat.

Dr. Bach k tomu napsal:

„Vypadají, jakoby ke svému životu potřebovali slunce a tak zahnali kalné, temné mraky.“

Pozitivní potenciál Gorse je nabýt víru a naději, navzdory stávajícímu fyzickému nebo duševnímu problému. Jste opět plní naděje, štěstí a jste schopni přijmout nemoc jako pozitivní zkušenost. V méně těžkých případech dochází i k pocitu, že se cítíte být  na cestě k uzdravení.

Rada: Pokaždé, když rezignujete, tak se bráníte svému vnitřnímu vedení. Ale život jde dál a nabízí i vám nové možnosti.

S čím si můžete Gorse splést?
gorse

Nejvíce se podobá esenci Gentian. V obou negativních stavech jste pesimisticky založeni a ztratili jste odvahu. U Gentian ale nejste až tak skleslí jako u Gorse. U Gentian jste spíše skeptičtí, u Gorse úplně beznadějní a tím také mnohem více zoufalí.

O blokádu Elm se jedná, když jste zoufalí a ztratili jste odvahu, protože se přechodně cítíte přetíženi, zatímco normálně jste silní a děláte vše co je ve vaší moci.

Při nesnesitelném zoufalství, protože jste skutečně vyzkoušeli úplně všechno a očividně neznáte východisko je vhodnou esencí pro uzdravení duše Sweet Chestnut.

Na esenci Wild Rose ukazuje, pokud se odevzdáte s úplnou lhostejností a nezájmem o život svému osudu.

Afirmace:

Stojím zpříma.

Jsem plná naděje.

Vidím nové možnosti.