Ilex aquifolium – cesmína ostrolistáholly-tree-1030595_1920

Jste podráždění? Žárlíte? Nedůvěřujete? Jste popudliví, vzteklí? Prožíváte pocity nenávisti? Závidíte ostatním?

Holly vám pomůže, pokud jste žárliví, závistiví  a někdy můžete být až vzteklí. Často vnitřně trpíte, aniž byste k tomu měli skutečné příčiny. Z vnitřní nejistoty může vznikat bolest a právě ta vás vede k tomu, že mnoho věcí prožíváte negativně a reagujete agresivně.

Holly je vhodná také pro děti, které žárlí na své sourozence.

V pozitivním stavu jste schopní dávat bez jakýchkoliv požadavků. Máte soucit. Dokážete se podělit o lásku s ostatními. Nejste panovační, ani když se jedná o vaše vlastní problémy. Prožíváte vnitřní harmonii a máte upřímnou radost z úspěchu jiných.

Dr. Bach napsal:

„Holly nás chrání před vším, co není láska. Holly nám otevírá srdce a spojuje nás s božskou láskou.“

Rada: Když si budete negativní výroky ostatních brát příliš osobně a necháte se jimi zraňovat, tak tím zamykáte své srdce a tím i kontakt k vnitřnímu vedení. Pochopení a vlídnost vám otevírají dveře k vnitřnímu vedení.

S čím si můžete Holly splést?

Příznakem Holly hollynemusí být hned každá forma nepřátelství nebo vzteku. Musíte vždy zohlednit příčinu této reakce. V negativním stavu Cherry Plum se můžete nacházet, když jste vzteklí, protože neumíte kontrolovat své pocity nebo je tak dlouho potlačujete až vybuchnete.

Naproti tomu, pokud jste vzteklí z netrpělivosti nebo že vám ostatní připadají neskutečně pomalí,  tak potřebujete spíše asi Impatiens.

Příznaky jako závist a zloba se mohou objevovat také u stavu Willow. Zde jsou ale většinou nenápadné a jdou ve spojení se zahořklostí, sebelítostí a rolí oběti.

Afirmace:

Otevírám své srdce.

Zacházím se sebou a se svými bližními s láskou.

Já jsem láska.

Mám odvahu milovat.

Dávám prostor radosti uvnitř sebe.

Z dobré nálady se stává můj zvyk.