Carpinus betulus – habr obecnýhornbeam-3311057_1920

Jste duševně vyčerpaní? Myslíte si, že jste slabí a že nezvládnete plnit své každodenní povinnosti?

Hornbeam je pro ty z vás, kteří se cítí vyčerpaně a vyšťaveně, ale spíš na duševní než tělesné úrovni.

Ráno se probouzíte s pocitem skepse a pochybnostmi, zda vůbec zvládnete úkoly a povinnosti dne. Nakonec ale vše zvládnete.

Hornbeam je vhodný při přepracovanosti, při pocitu „lenosti“  i při přípravě na zkoušku. Často odkládáte své úkoly nebo obchodní jednání. Spánek vám nepřináší žádoucí odpočinek.

Pozitivním potenciálem Hornbeam je vnitřní přesvědčení o vlastní síle a schopnosti čelit „denní práci“. Úkoly a povinnosti dne uchopíte s energií a jasnou hlavou, přičemž dostatečný odpočinek tvoří rovnováhu s prací.

Rada: Změna je koření života. Každá hodina má vlastní energetickou kvalitu, která podporuje určitý druh činnosti a ta vám pak jde lépe od ruky. Musíte najít vlastní osobní rytmus a sladit se svým pracovním stylem. Když budete pracovat v souladu s vlastním rytmem, mobilizuje se potřebná síla sama od sebe.

S čím si můžete Hornbeam splést?

hornbeamV blokovaném stavu Hornbeam vůbec nezačínáte s prací z důvodu negativních myšlenek. Nebo se jen těžko přemluvíte začít něco dělat, protože práce je příliš jednostranná, respektive představuje pouze povinnost. Ve stavu Elm je člověk svou prací nadšený, podává zpravidla dobré výkony a je pouze přechodně přemožený nadměrnou zodpovědností, ev. skutečně obtížným úkolem.

Pokud myšlenka, že nejste dostatečně silní na zvládnutí všedního dne zřetelně vychází z pocitu chybějící sebedůvěry a méněcennosti, můžete použít esenci Larch.

Esence Olive je na skutečné stavy vyčerpání a únavy po vykonané práci. U Hornbeam vzniká vyčerpání z představy a to ještě předtím než vůbec něco začnete.

Apatie, která je příznakem i pro esenci Wild Rose souvisí u Hornbeam s nesprávnou představou práce, u Wild Rose s rezignací na život.

Afirmace:

Jsem duševně vyrovnaná.

Jsem naplněná psychickou sílou.

Pustím se uvolněně do svých úkolů.

Mám potenciál splnit své požadavky s lehkostí.

Dovoluji si plnit své povinnosti s radostí.