Impatiens glandulifera – netýkavka žlázonosná

Jste netrpěliví? Hned podráždění? Přehnaně reagujete?

Impatiens je vhodná, pokud jste snadno podráždění. Jste netrpěliví a všechno chcete okamžitě vyřídit. Během dne mluvíte a myslíte neskutečně rychle. Vaše tempo je zběsilé :). Pomalejší kolegové vás frustrují a jste z nich podráždění, proto pracujete raději sami. Často nenecháte ostatní domluvit a dokončujete za ně věty.

Často „vybouchnete“, ale to zase rychle odezní. Býváte nervózní a neklidní. Vaše ukvapenost vede k nepozornosti a tím i k nehodám.

Impatiens je součástí krizové esence Rescue Remedy – krizové kapky pro svůj účinek na vnitřní napětí a stres.

V pozitivním stavu Impatiens jste rozhodní a spontánní, vaše myšlenkové pochody a jednání není tak ukvapené. Jste uvolnění a dobře naladění i vůči svému okolí. Máte porozumění i trpělivost s pomalejšími. Obtížné problémy řešíte diplomaticky a v klidu.

Rada: Nemusíte všechno rychle udělat. Čas pracuje pro vás, když vy nepracujete proti němu. Dbejte na kvalitu svého času. Rozeznejte ten správný okamžik.

S čím si můžete Impatiens splést?

impatiensVnitřní neklid se objevuje i u stavu Agrimony. Ale v tomto stavu je vyvolán vnitřní bolestí.

Podrážděnost je typická i pro Holly. U Holly za to mohou silné negativní pocity. U Impatiens pocit, že ostatní jsou příliš pomalí.

Impulzivní, netrpělivé jednání je také u stavu Vervain. U toho se ale nejedná o všeobecnou netrpělivost, ale o nadšení pro věc, které vyvolává přílišnou horlivost.

Impatiens člověk pracuje raději sám a nevychází s pomalejšími lidmi, protože chce mít všechno rychle za sebou, jeho tempo je zběsilé. Někdy ale nevycházíte s ostatními a pracujete raději sami, protože prostě takoví jste. Jste samotáři a v tomto případě potřebujete spíše Water Violet.

Afirmace:

Jsem trpělivá.

Kdo si počká, ten se dočká.

Jsem v souladu s přirozeným během věcí.

Mám pochopení pro to, že ostatní lidé mají jiné tempo.

Jednám klidně a promyšleně.

Mám všechen čas, který potřebuji.

Cesta je cíl.