Quercus robur – dub letní

Jste bojovník, který i přes své vyčerpání statečně pokračuje a nikdy se nevzdá?

Oak je vhodný pro vás, kteří jste normálně silní, stateční a spolehliví. Ale opouští vás vnitřní síla a objevuje se vyčerpání. Pracujete však dál a vyčerpání ignorujete. Vaší hnací silou je silný smysl pro povinnost pomáhat jiným lidem.

V pozitivním stavu Oak jste silní, býváte hlavní oporou rodiny nebo v zaměstnání. Máte obrovskou vytrvalost, houževnatost, trpělivost a zásoby energie. Tak můžete odolávat velké zátěži a stresu. Oak obnovuje vaši energii a pomáhá pochopit, že i navzdory všem povinnostem potřebujete čas na odpočinek a uspokojení vlastních potřeb.

Rada: Když budete pracovat bez radosti, jen z pocitu povinnosti, tak počítejte s tím, že jste sešli z cesty svého vnitřního vedení jako zdroje síly a kreativity. Abyste nezabloudili a získali nové impulsy k životu musíte umět dříve zvolnit a více naslouchat své intuici.

S čím si můžete Oak splést?

Voakyčerpanost z toho, že jste si moc naložili se může objevit i u negativního stavu Elm. Rozdíl spočívá v tom, že v negativním stavu Elm jednáte spíše z radosti než z pocitu povinnosti. U negativního stavu Oak zase očividně podle hesla: „Zatnout zuby a vydržet.“

Stavy vyčerpání po přepracování se objevují jako možný příznak také u esence Olive. V negativním stavu Olive ale nemáte na nic náladu a chcete jenom svůj klid. U Oak bojujete zdánlivě neúnavně až do hořkého konce.

Vlastnost obětovat se pro jiné je typická také pro esenci Chicory. V tomto stavu, ale za své jednání očekáváte nějakou protislužbu. U Oak máte pocit povinnosti.

Uvědomělost a vysoká očekávání od sebe samého je téma také u esence Rock Water. V negativním stavu Rock Water se k tomu nutíte z přísné sebediscipliny. Zatímco v negativním stavu Oak se cítíte zajedno zodpovědní a zadruhé nechcete ukázat svou slabost.

Příznakem pro užití esence Vervain je vaše přílišná horlivost až fanatičnost, protože jste nadšení nebo přesvědčení určitým nápadem.  Rozdíl je tedy ten, že u Vervain se necítíte nuceni, ale jste danou věcí nadšeni.

Afirmace:

Akceptuji hranice vlastní výkonnosti a zatížitelnosti.

Dopřávám tělu, duši i mysli odpočinek, který potřebují.

Kráčím životem uvolněně a v pohodě.

Jsem připravená dělat kompromisy.

Odpočinout si je v pořádku.