Olea europaea – oliva

Jste duševně i tělesně vyčerpaní? Je všeho prostě na vás moc?

Oliva je vhodná, když jste tělesně i duševně vyhořelí. Máte dlouhodobé potíže a jste prostě vyčerpaní. To se vám může přihodit i po intenzivním studiu nebo práci, po dlouhé nemoci nebo déletrvající péči o jiného člověka. Oliva je obzvlášť nutná v období rekonvalescence.

Oliva je prospěšná, když vás vyčerpání dohání k slzám – všechny vaše energetické rezervy jsou úplně na dně. Veškerá činnost se pro vás stává enormní námahou, těžké vysílení přichází i po malé zátěži. Ze života se vám ztratila veškerá radost.

Vzniká u vás i potřeba dlouhého spánku. Nadměrná únava vede k tomu, že tělo nefunguje tak, jak by mělo.
Pozitivním potenciálem Olive je znovuobnovení sil, vitality a zájmu o život.

Rada: Se svou energií zacházejte stejně ekonomicky jako se svými penězi. Protože když se vydáte z energie, aniž byste si zajistili její další přísun ztratíte spojení se svým vnitřnímu vedení.

S čím si můžete Olive splést?

oliveStejně jako u Olive se může stav vyčerpání nebo přetěžování objevit i v negativním stavu Elm. Ale ve stavu Elm nezasahuje vyčerpání tak do hloubky, představuje pouze přechodný pocit z toho, že jste se přetáhli.

U Hornbeam vám také chybí chuť něco dělat. Ale vyčerpání zde vzniká duševní únavou na základě neoblíbené rutinní práce. Hornbeam typ je vyčerpaný už pouhou představou před určitým úsilím. Olive typ je vyčerpaný po vykonané činnosti.

Nezájem a apatie mohou na první pohled vypovídat jak pro Olive tak také pro esenci Mustard. U negativního stavu Mustard ale pochází z náhlého nevysvětlitelného smutku, respektive depresivní nálady.

V negativním stavu Olive se můžete odvrátit od života stejně jako ve stavu Wild Rose. Oba stavy se vyznačují nedostatečnou iniciativou. U Olive je to z vyčerpání. U Wild Rose z nevědomé unavenosti životem.

Afirmace:

Každým nadechnutím čerpán novou sílu.

Životní energie ke mně přitéká ze všech směrů.

Jsem spojená s nevyčerpatelným zdrojem vesmírné životní energie.

Nacházím se v procesu kompletní regenerace a obnovení.

Všechny moje myšlenky a pocity aktivují sebe uzdravovací síly těla, ducha a mysli.

Otevírám se vitalitě, která mi náleží.