Pinus sylvestris – borovice lesnípine

Máte výčitky? Trpíte pocity viny?

Pine pomáhá, když máte silné pocity viny a děláte si výčitky. Viníte se i za chyby ostatních – vlastně za všechny věci, které nejdou správně a dobře.

Ovládá vás pocit bezcennosti a nedůstojnosti. Váš komplex viny a pocit studu se nemusí nutně týkat skutečného pochybení a ničí vám každou radost ze života.

Působíte dojmem pokory a pořád se za všechno omlouváte. Někdy máte dokonce i pocit, že si to zasloužíte – jak nemoc, tak svou špatnou situaci.

V pozitivním stavu Pine jste schopni zhodnotit a přijmout svou skutečnou zodpovědnost. Akceptujete a respektujete sami sebe stejně jako jiné lidi.

„Jen jeden náznak odmítnutí sebe sama nebo jiných lidí je náznakem omezení našich sil a odmítnutí univerzální lásky, která proudí skrze nás k jiným.“ Dr. Bach

Rada: Obviňujte se jen tehdy, když vědomě jednáte proti jednou uznaným správným impulsům svého vnitřního vedení. Všechny ostatní pocity viny jsou duševní nedorozumění a tím irelevantní. Dokud se snažíte vydat ze sebe jen to nejlepší, je sebeobviňování nevhodné.

S čím si můžete Pine splést?

pineBezcenní se cítíte také v negativním stavu Larch. Ve stavu Pine nedostačujete svým přehnaným morálním měřítkům hodnoty – neumíte akceptovat sami sebe Ve stavu Larch věříte, že nejste tak schopní jako ostatní. Chybí vám sebedůvěra.

Afirmace:

Vzdávám se svých sebevýčitek.

Dovoluji si dělat chyby.

Akceptuji se taková jaká jsem.

Mám se ráda pro své slabosti a nedostatky.

Vždycky jsem ze sebe vydala to nejlepší, co bylo v daném okamžiku možné.

Jsem nezávislá na tom co si ostatní myslí.