Aesculus carnea – červený kaštanhorse-chestnut-red-3383899_1920

Je pro vás důležitější blahobyt ostatních než svůj vlastní? Jste příliš silně spoutáni (na fyzické nebo psychické úrovni) s někým blízkým? Máte neustále strach o své blízké?

Red Chestnut pomáhá, když máte přehnané strachy o blaho jiných, hlavně o rodinu a blízké přátele.

Bojíte se, že se vašemu milovanému stane to nejhorší, že si dítě při hře ublíží nebo že cestou na dovolenou spadne letadlo. K tomu se přidává nervozita a starost o problémy jiných lidí.

V pozitivním stavu Red Chestnut převládá schopnost starat se o druhé se soucitem a beze strachu. V naléhavých situacích zachováte fyzický i duševní klid a svým pozitivním působením na jiné je posílíte a uklidníte.

Rada: Když se budete přespříliš vciťovat do pocitů druhých, ztratíte hranice a také jasné spojení se svým vnitřním vedením. Pak nebudete vlastně vůbec schopni rozlišit, čí pocit to vlastně pociťujete. Zatěžujete jak sebe, tak i toho druhého. Nemůžete mu pomoci, protože vám chybí přirozený odstup. Vraťte se sami k sobě, ke svému vnitřnímu vedení. A tím můžete situaci druhých posoudit s odstupem a také pomoci.

S čím si můžete Red Chestnut splést?

red chestnutTím, že máte také velmi silné spojení s milovaným člověkem může stav Red Chestnut připomínat negativní stav Chicory. Ale u Chicory nevzniká přehnané chování nadměrnou starostlivostí, ale přáním mít z toho užitek.

Strach o milované osoby by mohl být příznakem i esence Mimulus. Ale Mimulus je zajedno všeobecně spíše úzkostlivě založený, a zadruhé nemusí starosti hned znamenat strachy. Zde se jedná prakticky více o „dělat si myšlenky“.

 

 

 

Afirmace:

Jsem u sebe.

Zůstávám u sebe.

Já jsem já – a ty jsi ty.