Aqua petra – voda z léčivých pramenů

Jste příliš sebe disciplinovaní? Máte přísné nebo zaryté úhly pohledu? Potlačujete své životní potřeby?

Rock Water je vhodná, když jste nepružní, kladete na sebe velké požadavky a potlačujete vlastní vitální potřeby.

Vaše pevná disciplína může hraničit až se sebemučením. Např. strnule dodržujete diety, cvičební programy, pracovní postupy i duchovní disciplínu. Vaše myšlení ovládají utkvělé a dogmatické myšlenky týkající se náboženství, výživy, morálky a politiky.

Vlastním úsilím po dokonalosti rádi vytváříte příklad pro ostatní, ale do života se jim nepletete. 

Jste přehnaně svědomití a často přepracovaní, přesto nejste vnitřně spokojení s vlastními výsledky. Obětujete se a potlačujete svou osobnost.

V pozitivním stavu Rock Water máte sice vysoké ideály, ale současně jste duševně pružní. Jste schopni měnit vlastní názory a vzdát se svých dosud oblíbených teorií. Víte, že vnitřní harmonie je silnější než vnější, vynucené disciplinované chování a tím se můžete opět vrátit k životní radosti.

Rada: Když si chcete vynutit ideální stav tím, že potlačujete ostatní důležité potřeby, tak potlačujete současně spojení s vlastním vnitřním vedením. Otevřete se spontánním impulsům, dosáhnete toho samého – ale s mnohem méně námahy a s mnohem více zábavy.

S čím si můžete Rock Water splést?

rock waterU Crab Apple hraje perfekcionismu a morálka také centrální roli. Není to avšak z důvodu vědomého rozhodnutí. Pohání vás přání být „čistý“ na všech úrovních.

Touha po dokonalosti a vysoká míra sebediscipliny mohou vypovídat také pro esenci Pine. Jejich podstatou je ale obava z kritiky nebo trestu.

 

 

 

 

Afirmace:

Dbám sám sebe.

Jsem pohyblivá.

Jsem spontánní.