Pokud se vám o mě nechce nic číst, můžete mi rovnou napsat a zeptat, co konkrétního vás zajímá: Kontakt

Co se týče Bachových květů, tak jsem absolvovala Bach Introductory Seminar Level 1 se švýcarskou lektorkou Sarah Müller Siczek a Level 2 mezinárodního certifikovaného vzdělávání BIEP pod vedením lektorky dr. Katarina Michel, BFRP.

Jsme to, co si myslíme. Všechno, co jsme, vzniká v našich myšlenkách. Svými myšlenkami tvoříme svět. Buddha

IMG_9695

To jsem já. Dcera mojí mamky a taťky. Ségra super bráchy….:)

Dětství:

Přírodu se všemi jejími částmi miluju už od mala. Mám ráda stromy, i květiny. Pavouky, ještěrky, myšky, koně, psy, kočky…, všechna zvířátka bez rozdílu. Jako dítě jsem domů nosila kdejaké zvíře, co jsem našla. „Bohyně“ byly pro mě spolužačky s vlastními pejsky, kterým jsem se s „postranními“ úmysly, venčit jejich mazlíky, věnovala.  Velkou konspirátorku a pomocnici jsem nacházela v babičce Aničce. Bez váhání mě podporovala ve všech nápadech. Takže se u nás doma objevovali králíčci, koťátka, andulky….

Nechyběla ani morčátka, která jsme s bráchou „vyhráli“ v tombole. I když opak byl pravdou – za těžce ušetřené peníze ze sběru lahví, jsme si naše první morče koupili, abychom pak mamce tvrdili, že jsme ho vyhráli a že nejde vrátit. Když jsme po roce „vyhráli“ i druhé morče, už jí to bylo podezřelé. Vtipné je, když se na to podívám s odstupem času, jak nám to jako dětem přišlo jako super zdůvodnění – prostě výhra. A když to prošlo jednou, tak to musí projít i podruhé. Vůbec jsem nemyslela na to, že druhá výhra bude připadat dospělým tak nereálná. Ani ve snu by mě nenapadlo, že nám to mamka nesežere 🙂

Školní léta:

Jestli vás zajímají moje školní léta –  vystudovala jsem BabickaObchodní akademii v Ústí nad Labem. A protože mě pořád drželi koně, tak jsem své vědomosti rozšířila ve Velké Chuchli, kde jsem studovala obor trenér dostihových a sportovních koní. Po celou dobu jsem se věnovala cizím jazykům (angličtina, němčina). Mojí prioritou vždy bylo dorozumět se, a to nejen česky. Absolvovala jsem kurz němčiny C1 na Goethe Institutu. Aby toho nebylo málo, tak jsem vystudovala CZU v Praze, fakultu potravinových a přírodních zdrojů, obor Kynologie. Pracovala u koní s koňmi, věnovala se opuštěným zvířatům a překládala knihy. V současné době se stále ještě věnuji týraným a opuštěným zvířatům ve spolku na ochranu zvířat TSV Hoffnung für Tiere e. V.

Jak jsem přišla k Bachovým květům?

O Bachových květových esencích jsem poprvé zaslechla v roce 2000. V době, kdy na internetu ještě moc dostupných informací nebylo. Veškeré znalosti jsem musela dohledávat v cizojazyčné literatuře. „Zaplaťpánbů“, že mě jazyky ve škole bavily. Jeden z mála předmětů, který mi dával smysl. Vždycky jsem chtěla získávat informace a mít přehled. Tenkrát jsem pracovala na jednom německém ranči a paní majitelka byla velkým fanouškem Bachových květů. Používala je hlavně pro kočky, občas u psů i u koní. Vysvětlila mi spoustu věcí a poskytla mnoho zajímavých rad a literatury.

Pak jsem je na chvíli odložila a vrátila se k nim až po letech, kdy jsem se potřebovala srovnat se svým životem a zjistit, co vlastně já sama chci.

V současnosti mám za sebou Bach Introductory Seminar Level 1 se švýcarskou lektorkou Sarah Müller Siczek a Level 2 mezinárodního certifikovaného vzdělávání BIEP pod vedením lektorky dr. Katarina Michel, BFRP.

Moje podstata:

47219459_300906740519373_7535399299106996224_n
Kluk a pes a sluníčko

Co vám mohu říct o sobě? Kdybych měla vybrat jediné slovo, co mě vystihuje, co cítím a jak myslím? Pozitivní. Jsem pozitivní. Mám pozitivní přístup. Ve všem hledám to dobré. Hledač dobra asi.

Čím to je?

Za prvé – rodiče. Rodiče mě dobře vychovali. Stvořili mě k obrazu svému a učinili ze mě hodného a čestného člověka s osobitým přístupem k životu. Nechali mě vyvíjet se a jen mě udržovali v určitém směru. Ovlivňovat jsem se moc nenechala, vždycky jsem si vše dělala po svém. Z dětství si dodnes pamatuji větu: „Zuzanko, neboj. Ono to nějak dopadne.“ Ta věta mě provází celý život. A není to jenom o té větě. Zakořenilo se to ve mě jako životní postoj. Vždycky vím, že to nějak dopadne. Byli i těžké chvíle. A najednou se objevila nějaká možnost, příležitost. A vše se vyřešilo. Nebojím se co bude a nebude. Protože ono to nějak dopadne. V podstatě je to to nejdůležitější. Prostě se nebojte. Zbavte se všech strachů. Když nevíte jak dál, zeptejte se sami sebe – jak byste se rozhodli, kdybyste se nebáli.

Za druhé – ráda naslouchám lidem. Ve všem se najde nějaká ta pravda, nějaký ten smysl a poučení. Vlastně radši naslouchám, než mluvím o sobě. Takže napsat něco o sobě bylo pro mě takovou malou K2 .-) Ale chápu, když mi máte důvěřovat, tak musím důvěřovat i já vám a něco vám o sobě sdělit.

Za třetí – Hlavou zeď prorazíš, aneb jsem Býk. Všechno jde, když se chce.

Co je mým snem?

Dobro. Optimismus. Nic nezměníme negativními postoji, negativními názory nebo propagací zla. Negativní energie se jen všude bude šířit jako smrad. Násilí plodí násilí. A tak to je. Na každém rohu najdete spoustu špatných zpráv, které vás posilují ve vašem strachu nebo zvyšují vaši „odolnost“ vůči hrubosti. Navádí vás k životu ve stálém pocitu ohrožení. Nedejte se.

Proč nezměnit energii (vibrace) světa? Každý z vás může přispět. Vezměte život do svých rukou a vystupte ze začarovaného kruhu. Začněte myslet pozitivně. Ale pozor, není to o tom, že si řeknete, tak a teď myslím pozitivně. Vy to musíte i cítit uvnitř sebe. A vše se v dobré obrátí. “ Změňte se a změníte svět“

A mým hmotným snem?

Cesta do Nepálu. S bráchou. Ale vlastně nevím, jestli by to pro něj nebylo za trest 🙂 Uvidíme.

Co chci?

Chci být poslem dobrých zpráv. Chci pomáhat lidem, aby se cítili, tak v pohodě jako já. Chci, aby se všechny bytosti na naší planetě cítili dobře a spokojeně. Dlouho jsem o tom přemýšlela. Měla jsem směr, ale hledala jsem a přemýšlela jak. A protože jsem se jak třtina větrem klátila, tak jsem se vrátila ke svým milovaným Bachovým květům a naordinovala si Wild Oat, abych došla k poznání, že Bachovy květy chci ukázat i vám. Nasměrovat vás. Prostě si přeji pomoci vám. A vašim čtyřnohým přátelům. Přeji si mít tu moc ukázat vám správnou cestu, cestu ze starostí…

Co je pro mě důležité?

Osobní přístup. Na tom mi záleží. Nepotrpím si na automatické odpovědi. Sice nevím, jak to zvládnu, ale snažit se budu. Na každý e-mail vám odpovím osobně a věnuji vám svůj čas.

Co pro vás můžu udělat?

  • pomohu vám najít klid v duši
  • pomohu vám cítit se dobře
  • pomohu vám srovnat se se svými pocity
  • přinesu vám radost do života – opět budete šťastní a spokojení

Je to možné?

Ano je. Když vy pomůžete plnit mě mé přání, tak já pomohu vám plnit ta vaše.

A proto píši vám:

Moji milovaní lidé,

z celého svého malinkého srdíčka vám přeji, abyste byli šťastní a spokojení. Najděte svůj vnitřní klid. Zažijte ten pocit, být v pohodě. Dopřejte svým dětem krásné dětství, jako jsem měla já. Nechte je růst a žít. Neberte jim jejich svět. Nesvazujte je svými předsudky a iluzemi. Dopřejte svým psům, aby byli psy. Kočkám, aby byly kočkami. Dovolte všem zvířatům projevovat své přirozené chování. Všichni jedno jsme.

Ráda vás budu provázet a pomohu vám, když si nebudete vědět rady.

Vaše Zuzka

mutts_desktop