Bachovy květy jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku. To znamená, že Bachovy květové esence můžete používat jak pro miminka, tak i malé děti a mládež.

Děti reagují na Bachovu květovou terapii zpravidla dokonce ještě lépe než dospělí. Nepodléhají totiž tolik omezením, které způsobuje navyklý způsob myšlení a zakořeněné vzorce chování. Křehké dětské dušičky jsou ještě relativně čisté a vděčně přijímají podporu.

Při používání Bachových květů pro děti platí ty samé principy výběru, dávkování a užívání jako pro dospělé.

Pokud ale nemáte tolik zkušeností s Bachovou květovou terapií u dětí, tak se vám může zdát obtížné přenést popsané charakteristiky Bachových květů na psychické založení dětí.

Abych vám pomohla, tak jsem pro vás sestavila stručný přehled esencí se zaměřením na stavy dětské mysli. (Stručný přehled Bachových květů pro děti)

Mnoho příruček doporučuje u dětí používat již předpřipravené směsi Bachových květů (např. směs na problémy při učení, spaní, apod.).

Já bych vám chtěla spíše poradit, abyste si Bachovy květy připravovali sami, tím myslím směs těch správných esencí. A to na základě toho, co u svého dítěte konkrétně pozorujete.

Pokud se například vaše dítě zhoršilo ve škole, může mu určitě pomoci Chestnut Bud (podporuje schopnost učit se). Ale jaký je důvod zhoršení učebních výsledků? Je vaše dítě ve škole zasněné a díky tomu se nesoustředí? V tom případě můžete Chestnut Bud kombinovat s Clematis. Nebo se zhoršilo, protože mu chybí motivace? Nevidí smysl proč by se mělo učit? V tomto případě je zase vhodné kombinovat Chestnut Bud s Wild Rose. Konečná kombinace zcela záleží na osobnosti dítěte.

Než začnete s výběrem esence potřebné pro vaše dítě, sledujte jeho jednání. Jak reaguje na podněty z okolí? Jak reaguje v různých situacích? Zároveň není zcela od věci, zamyslet se i nad svým chováním a tím, jak na dítě působíte.

Stručný přehled Bachových květů pro děti