Bachovy květy

Krátkodobé užívání – přechodná změna nálad (např. náhlý vztek, nervozita…)

Dvě kapky zvoleného koncentrátu (zásobní lahvička = lahvička s květovou esencí, kterou koupíte) přidáte do sklenice s vodou a pomalu, během dne upíjíte. Sklenici si můžete připravit několikrát během dne, podle toho jak potřebujete.

Užívání přímo ze zásobní lahvičky (myšleno nakapání přímo na jazyk, nepoužití sklenice s vodou) vám spíše nedoporučuji. Při tomto způsobu užívání dochází spíše k nestálým účinkům. Vypadá to, že ustálení účinku je dáno až nosným médiem – vodou.

Dlouhodobé užívání – chronické stavy (přetrvávající strachy, syndrom vyhoření…)

V tomto případě doporučuji připravit si užívací lahvičku.

K přípravě užívací lahvičky potřebujete:
– čistou pramenitou vodu (bez bublinek)
– prázdnou 30 ml lahvičku s kapátkem na míchání (mixovací lahvičku)

1. Vyberte si vhodné Bachovy květové esence. Použijte maximálně 7-9 květů. Krizová esence se počítá jako jeden koncentrát, i když jde o kombinaci pěti květů.

2. Nakapejte 2 kapky každého vybraného koncentrátu  (v případě Krizové esence 4 kapky) do prázdné 30 ml lahvičky s kapátkem. Tu doplňte čistou pramenitou vodou a uzavřete ji. Zlehka lahvičku několikrát protřepejte, aby se její obsah dobře promíchal.

3. Poznamenejte si, kdy a co jste si namíchali. Takto připravená lahvička má dobu použití 3 týdny. Pokud chcete svou směs konzervovat, tak přidejte 2 kapky brandy.

Jestliže lahvičku nedoberete až do konce, tak zbytek můžete vylít ke květinám, dát do koupele, ale ústně ji už nepoužívejte. Neboť voda se kazí.

Z užívací lahvičky budete brát čtyřikrát denně čtyři kapky.

Kapky si můžete nakapat přímo do úst nebo do nápoje. Poté upíjejte v pravidelných intervalech. První užití by mělo být hned ráno a poslední k večeru. Nálady mohou ovšem kolísat a pokud cítíte, že to potřebujete, můžete esence užívat tak často, jak vám to vyhovuje.

 

Krizové kapky – Rescue Remedy

Nakapejte 4 kapky ze zásobní lahvičky do sklenice s vodou. Vypijte postupně v průběhu cca. 10 minut. Když nedosáhnete požadovaného efektu, můžete si připravit další sklenici.

V krizových situacích, kdy není k dispozici sklenice s nápojem se užívají 4 kapky v pěti až deseti minutových intervalech až do zřetelného zlepšení stavu, kapky se kapou přímo pod jazyk/na jazyk.

Dle potřeby je možné kapky užívat i několik dnů, obvyklé dávkování je 4 krát denně 4 kapky. Kromě orálního použití mohou být nakapány přímo na kůži, na místo největší zátěže – na spánek, za uši, na puls, na čelo.

Pro častější použití doporučuji připravit si užívací lahvičku (viz. výše).